Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spryskiwacze tylnej szyby O1FL liftback nie działają

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spryskiwacze tylnej szyby O1FL liftback nie działają

    Gość nabiera praw do emerytury w 2001 roku ale z tego nie korzysta bo zarabia 183 tyś rocznie - nie ma co się dziwić, że nie idzie na emeryturę a do tego jako działacz związkowy nie może zostać zwolniony z pracy :lol: :lol: :lol:
    A czemu nie odchodzi tłumaczy tym, iż w konstytucji zapisane jest, że każdy ma prawo do pracy.
    :szeroki_usmiech

  • #2
    Spryskiwacze tylnej szyby O1FL liftback nie działają

    Cześć....

    od samego początku użytkowania mojej Blue O miałem problem z parującymi, w sposób ekstremalny, szybami i nie działającym spryskiwaczem tylnej szyby w mojej liftbackowej Czeszcze...

    Zasadniczo jeśli ma ktoś problem podobny do mojego, a spryskiwacze na tył ma takie jak ja



    element nr 22 na powyższym rysunku, nr kat. 1Z5955957, to wbrew zmysłom zdrowego psychicznie kierowcy i chłopskiemu rozsądkowi, przewód ze zbiorniczka z płynem nie idzie do sprysków górą karoseri, a okazuje się, że poprowadzony jest z lewej strony bagażnika, pod tapicerką, w której znajduje się m. in. lampka oświetlająca bagażnik....




    U mnie rozłączyło czarny wężyk (widoczny na tle wiązek) i zalewało bagażnik, co jednocześnie powodowało wilgoć w kabinie i parowanie szyb (a nie jak sugerowali magicy uszkodzony przełącznik obiegu zamkniętego, uszkodzona klima, itp....).


    Teraz moje pytanie: czy czescy inżynierowie nie myślą i zawodną złączkę wężyka z płynem puścili przy kablach zasilających np. tył lampy i podświetlenie tablicy rej? Czy może to efekt inwencji pracowników warsztatu, w który operacja przekładki była dokonana?

    Koniec końców... szyby nie parują, dysze w ramieniu tylnej wycieraczki zlewają szybę w klapie bagażnika eleganckimi "wężowatymi" sttrugami....


    Może ktoś miał podobny do mojego problem i wtedy okaże się ten post przydatny....
    Moja ex - Łasica
    BHP... budowlanka... - Nasz FanPage

    Komentarz


    • #3
      Miało tak wiele osób i to nie tylko w OI ale i w OII - rozwiązanie ( niemieckie a nie czeskie ) takie samo... Jest o tym kilka tematów.
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        W takim układzie, prośba do Modertorów, o ew. usunięcie wątku, skoro powielony jest...


        Po prostu na jakimkolwiek forum Szukajka to dla mnie czarna magia ops:
        Moja ex - Łasica
        BHP... budowlanka... - Nasz FanPage

        Komentarz


        • #5
          jarezz,
          mam dokładnie taki sam spryskiwacz u siebie i też mi się to rozłączało, sprawę załatwiło owinięcie materiałową izolacją złączki wraz z rurkami.
          jak już wspomniał kowal 2002 wynalazek jest VW a złączka nr11 unifikuje układ spryskiwacza dla HB i kombi
          *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

          Komentarz


          • #6
            jarezz, Dla dodanie powiem że też walcze obecnie z podobnym problemem ale w VW POLO 6N żonki.Zatarta ośka spryskiwacza.Patent do .Cała ośka spryskiwacza kręci mi się razem z ośką wycieraczki.
            http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
            Pozdrawiam ANIOL

            Komentarz


            • #7
              Dla mnie to normalnie są jaja z pogrzebu... jak złączkę przewodu z cieczą (do tego nie tylko u mnie się rozłączającą) można puścić w bezpośrednim sąsiedztwie wiązki elektrycznej (jakie by to nie było napięcie czy natężenie)!

              Może to już zboczenie zawodowe się u mnie po prostu odzywa i uwidacznia w tym co piszę, ale wać panowie z VAGa.... gdzie sens?! gdzie logika?! Jeszcze solidny przewód, w jednym elemencie zrozumieć mógłbym... ale taka padaka zaraz obok chociażby wiązek zasilających tylne lampy?!

              b-bar01 ja owinąłem złączkę "bandażem" do tymczasowego uszczelniania wszelakich wężyków w okolicach silnika... taśma "zbrojona" siatką z tkaniny. Mam nadzieję, że podoła :?
              Moja ex - Łasica
              BHP... budowlanka... - Nasz FanPage

              Komentarz


              • #8
                kazda O1 w liftbacku ma spryskiwacz tylnej szyby?

                Komentarz


                • #9
                  No wg stronki a laETKA czyli Link - rocznik 2002 przynajmniej - każda posiada.

                  Nr części 1Z5955957 każda posiada dysze w ramieniu wycieraka... zobacz sobie czy masz podnosząc ramię w górę... Powinien być wężyk. A bez podnoszenia masz 2 dyze na ramieniu (lekko się przesuwają jak sprobujesz poprzesuwac).
                  Moja ex - Łasica
                  BHP... budowlanka... - Nasz FanPage

                  Komentarz


                  • #10
                    Witajcie,
                    Odświeżam temat. Mam ten sam problem z Octavką z końca produkcji - 2010r. Jak było podane w pierwszym poście zajrzałem za wykładzinę w bagażniku z lewej strony i nie widzę tam rurki od spryskiwacza. Niestety zdjęcia z pierwszego postu nie wczytują się, więc nie mam porównania.
                    Może ktoś pomóc?

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X